bezymyannyj1 22 червня – День скорботи і пам’яті жертв війни в Україні. Напередодні працівники та ветерани ПАТ «Сумське НВО» вшанували пам’ять тих, хто загинув під час Великої Вітчизняної та під час війни, яка зараз триває в Україні, покладанням квітів на заводській Алеї слави.

«Серед наших заводчан багато тих, хто воював, тих, хто не повернувся. На війну йшли цілими родинами. Наприклад, у нашого колеги – героя Степана Супруна, було ще троє братів і сестра. І всі вони пройшли війну, були нагороджені і орденами, і медалями. Довічна дяка всім, хто виборював тоді мир. Та на жаль, Україна нині теж у стані війни. І по тривалості ця гібридна війна вже перевершила Велику Вітчизняну. Знову гинуть військові та мирні люди. Мабуть, у віх нас зараз єдина мрія – щоб війна нарешті закінчилась. Зрештою, так і буде. Вірю, що ми таки повернемося до звичного життя. Не прості часи зараз переживає і наш завод. Але, хочу запевнити, що команда, яка прийшла з Володимиром Матвійовичем Лук’яненком, виведе підприємство з кризи. Вистояли, працювали у війну – зможемо й зараз», – зазначив директор з персоналу Віталій Андрійович Біловодський.

Пам’ятає перший день Великої Вітчизняної війни Геннадій Семенович Гажиєнко. Для нього день початку війни, навіть 78 років потому, сповнений трагічними спогадами і болем. Адже ця війна принесла незліченні жертви і страждання, смерть та руйнування, не оминувши жодну українську родину.

«Звістка про те, що почалась війна, мене застала на вулиці Псільській, де я тоді жив. Багато моїх сусідів пішли на фронт і загинули. І досі їх пам’ятаю. Я ж з перших днів війни пішов працювати. Інколи доводилось і 20 годин на добу трудитись, бо ж розуміли, що працюємо для перемоги. Щойно виповнилося 17 років – пішов на фронт. Воював. Після війни пішов на завод, про що жодного разу не пошкодував», – сказав ветеран.

Голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки ПАТ «Сумське НВО» Владислав Соцков, зазначив, що ті, хто пройшов війну, зараз мають частіше наголошувати стільки горя вона несе, для того, щоб молоде покоління зростало з розумінням, що війна – це зло.

Заводчани також поклали квіти до пам’ятника керівнику молодіжної організації «Знамя» Дмитру Косаренку, який був убитий на території заводу. Вшанували пам’ять заводчанина, легендарного льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Степана Супруна, поклали квіти до Меморіального комплексу «Вічна Слава».