9 травня сумські машинобудівники різних поколінь, представники адміністрації, профспілкового комітету за багаторічною традицією зібралися на заводський алеї Слави, щоб привітати ветеранів з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та вшанувати пам’ять полеглих.

Традиційно радісно заводчани зустрічають учасника бойових дій Геннадія Семеновича Гажиєнка.
– У нас на підприємстві 26 учасників бойових дій і сьогодні нам дуже приємно бачити поруч з нами сповненого оптимізму Геннадія Семеновича і висловити йому слова подяки, – сказав голова Ради ветеранів Сумського НВО Олександр Федорович Науменко.

Заступник генерального директора з загальних питань Віталій Біловодський привітав присутніх з Днем Перемоги:
– По-різному можна трактувати будь-яку дату в історії. Для нас 9 Травня це було і буде велике свято. Ми повинні пам’ятати, якою ціною дісталася Перемога. З кожним днем стає менше безпосередніх свідків тієї страшної війни, але це тільки посилює відповідальність нашу, нащадків. Наше завдання – розповісти вже своїм онукам, правнукам про те, скільки горя принесла війна.

Сергій Ткачов, директор з кадрових питань та побуту зазначив, що нащадкам переможців потрібно бути гідними подвигу своїх предків:
– Сьогодні одне з найбільших свят для багатьох людей нашої країни. Цей день дає ще один привід сказати «дякую» всім тим, кому довелося винести тяготи війни, відбудовувати країну з руїн.

Голова профкому «Машметал» Владислав Соцков підкреслив, що Перемога дісталася великою ціною, і ми не повинні забувати про славний подвиг наших дідів:
– Щирі вітання та слова подяки ветеранам. Поки ми живі – жива і пам’ять про їх подвиг. А який слід залишила війна у серцях і душах тих, хто її пройшов! Під час служби в армії, а це було в 1984 – 86 роках, мені довелося зустрічатися з двічі героєм Радянського Союзу генерал-лейтенантом Петровим, так от, навіть через 40 років після війни, він продовжував воювати у сні, у нього боліли рани! Ось така ціна Перемоги.

Заводчани також поклали квіти до пам’ятника керівнику молодіжної організації «Прапор» Дмитра Косаренка. Вшанували пам’ять свого колеги, легендарного льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Степана Супруна.

До Дня Перемоги керівництво Сумського НВО виділив кошти на надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій, учасникам війни, працівникам тилу, вдовам учасників бойових дій 1941 – 1945 роках.