Другого вересня відзначається День міста та 77-ма річниця визволення міста Суми від нацистських загарбників. Вже багато років поспіль цей день для сумських машинобудівників розпочинається із вшанування тих, хто свого часу став на захист рідного краю.

Представники адміністрації, профспілок, ветеранської організації, трудового колективу підприємства поклали квіти до обеліску на заводській Алеї слави, віддавши шану захисникам Батьківщини.
– Сьогодні ми зібрались , щоб вшанувати пам’ять тих, хто дав нам свободу, мир, майбутнє. Ми приходимо сюди, бо у нас є совість, бо ми пов’язані з тими, хто приніс нам перемогу — ми їх діти, онуки, правнуки. Є ще й соратники. Їх дуже мало залишилось. І їм особлива шана і повага. Вкотре хочеться всім нам побажати миру і обов’язково завжди пам’ятати та шанувати наших захисників, бо вони наші герої, — зазначив директор з загальних питань Сумського НВО Віталій Біловодський.

– Скільки б не пройшло часу, та пам’ятний день визволення Сум, назавжди залишиться важливим святом. Хочеться подякувати тим, хто здобував перемогу. Ми будемо шанувати ваші подвиги і дбати про те, щоб про них знали й наступні покоління. Мирного неба всім нам, добробуту й успіхів нашому місту, — сказав директор з кадрових питань та побуту АТ «СМНВО-Інжиніринг» Сергій Ткачов.

Голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки АТ «СМНВО-Інжиніринг» Владислав Соцков, зазначив, що ми маємо віддати данину поваги людям які завоювали перемогу і додав, що доки ми, живі, ми будемо шанувати пам’ять наших ветеранів і передавати спогади про їх подвиги наступним поколінням.

Поділився своїми спогадами і ветеран Геннадій Семенович Гажиєнко, який у ці дні отримує особливі слова подяки і шани:
– Коли я після війни повернувся на роботу, у нас на підприємстві із 600 працівників було більш як 100 ветеранів війни. На трьох карусельних верстатах з 9 верстатників, які працювали, було 6 учасників війни. Тобто, війна торкнулась багатьох. Сьогодні ми згадуємо тих, хто визволяв місто, ми шануємо тих, хто працював у тилу і маємо про них пам’ятати завжди», – сказав ветеран.

Далі заводчани поклали квіти до пам’ятного знака керівнику молодіжної організації «Знамя» Дмитру Косаренку, який був убитий на території заводу. Вшанували пам’ять легендарного льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Степана Супруна, який свого часу працював на заводі та поклали квіти до Меморіального комплексу «Вічна Слава».