Напередодні Всесвітнього дня донора крові, який щорічно відзначається 14 червня представники донорського руху Сумського НВО слухали слова вдячності на свою адресу, їм дарували цінні подарунки та вручали грамоти Сумської обласної ради та Центру служби крові.

-Я хочу привітати і донорів, і працівників кращого донорського центру на території всієї Європи, – звернувся до присутніх голова Сумської обласної ради Володимир Токар. – Досягнення нашого центру вражають – я знаю, що на сьогодні в Сумах здійснюється 232 донації на тисячу населення за рік – і це справді рекордні показники.

Відразу двоє представників славної донорської родини фрунзенців – Олександр Ткачов, який здав 130 літрів крові, й одна з зачинателів безоплатного донорства в країні Раїса Волжина отримали дипломи «Легенда донорського руху».
-Перший раз кров довелося здавати під час служби в армії для порятунку людини. А коли влаштувався на роботу, теж була схожа ситуація – для хворого співробітника потрібна була кров. Здав. Далі почав це робити постійно, адже так багато хворих людей для яких кров – ліки. І я, бувши донором, можу допомогти їм одужати, – ділиться Олександр Ткачов, ветеран виробництва і перший в країні, хто отримав звання «Заслужений донор України».

Ще один донор-фрунзенець Віталій Левченко, котельник цеху №16 говорить, що здає кров з 2004 року. Вже має звання «Почесний донор України». До «заслуженого» – залишилося 5 літрів крові здати. Кожна донація для нього – це шанс для когось, кому життєво необхідна кров.

– Мене до донорства підштовхнув мій кум, який працював теж у нашому цеху, теж котельником. Він вже має звання «Почесний донор України». Перша моя донація була 23.07. 2015 року. Пам’ятаю, що дуже боялася здавати кров. Навіть лежачи на кушетці, вже під час самої донації – боялась. Але після того відчула прилив сил, здоров’я наче додалося. Зараз я кожні діва тижні здаю плазму. Це те, що я можу зробити для того, щоб допомогти людям, – говорить розподільник робіт цеху №22 Олена Заїка.

Подякувала донорам і директор СОЦСК Наталія Трофименко. Вона відзначила, що під час карантину у багатьох областях виникали проблеми з препаратами крові:
– Весь інтернет був у тривожних повідомленнях – немає донорів, немає крові, пацієнти не отримують переливання, а у нас – шестиденний запас. Звичайно, було важко – адже в перші тижні всі були налякані, ніхто не знав скільки людей вже захворіло, як поширюється вірус, була паніка, не було транспорту… Але ви йшли пішки через усе місто, щоб хворі не залишилися без допомоги, підвозили одне одного… Те, що ви робили кожного дня, було справжнім подвигом, – зазначила вона.

– За традицією з нагоди свята адміністрацією заводу було прийняте рішення про надання матеріальної допомоги донорам на загальну суму майже 40 тисяч гривень, – повідомив голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки «Машметал» Владислав Соцков.