20180530_121406_s1У Баку завершив роботу найбільший експозиційний захід Прикаспійського регіону – виставка Caspian Oil and Gas («Нафта і газ Каспію»), яка вже у 25-е зібрала ключових гравців нафтогазової індустрії з усього світу. Цьогоріч і себе показати, й на інших подивитися до Азербайджану прибули більше трьохсот виробників із майже 40 країн. ПАТ «Сумське НВО» склало їм гідну конкуренцію. Підприємство добре знане в даному регіоні, тож потенційні замовники не оминали увагою заводський стенд, охоче ділилися своїми перспективними планами, до втілення яких не проти залучити саме сумських машинобудівників.

За інформацією Олександра Корольова – провідного менеджера управління з продажів, одного з учасників делегації СНВО на виставці, Caspian Oil and Gas-2018 засвідчила, що Азербайджан після певного застою, пов’язаного з низькими цінами на вуглеводні, поступово розправляє крила. Зокрема, день старту роботи експозицій співпав із довгоочікуваним запуском Південного газового коридору, на який тамтешня влада покладає неабиякі сподівання, в тому числі й щодо наповнення власної казни. На цьому наголосив і безпосередньо Президент країни Ільхам Алієв, котрий за незмінною традицією відкрив даний захід.

«Згідно з озвученими оцінками, за рік-два Азербайджан планує реалізувати кілька великих інфраструктурних проектів, що мають неабиякий інтерес для Сумського НВО. Серед них, наприклад, реконструкція Бакинського нафтопереробного заводу, будівництво лінії з виробництва дизельного палива за нормами ЄВРО-5 тощо», – відзначив Олександр Валентинович.

Підготовка до реалізації цих глобальних задумів нині набирає обертів. «Звісно ж, ми тримаємо руку на пульсі. Оскільки планується, що основними генпідрядниками виступлять міжнародні бренди, то активно займалися проходженням попередньої кваліфікації, аби увійти до числа потенційних постачальників даних компаній. У той же час наші технічні служби здійснюють опрацювання вихідних вимог на обладнання, аби бути у повній готовності на момент оголошення тендерів», – пояснив начальник відділу маркетингу Ігор Булигін.

Він також вказав, що азербайджанці будують вельми амбітні плани і на подальше – у часовому діапазоні 2020+. Власне, є в них необхідність у сучасних нафто- та газопереробному заводах, електростанції, хімічному комплексі.

Що ж до нагальних потреб, то й тут сумські машинобудівники можуть зарадити колегам із Прикаспійського регіону. «Ми отримали чимало заявок у межах затребуваного оновлення блочно-кущових насосних станцій, котрі свого часу були оснащені здебільшого устаткуванням торгової марки СНВО. Йдеться про насоси, центрифуги, та більше всього – запасні частини до них, адже станом на тепер Азербайджан налаштований на ремонт власних потужностей», – зауважив начальник бюро управління з продажів Віталій Кочура.