dsc_3134s1Наприкінці минулого року «Сумське НВО» відвантажило левову частину устаткування для установки осушення газу (УОГ) в межах угоди з німецькою компанією Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG (IBG).. Нині ж до логічного завершення наближається виготовлення просто-таки монументальних зразків техніки, котрі обіцяють стати справжньою окрасою майбутньої УОГ –блоків регенерації триетиленгліколю (ТЕГ). У зібраному вигляді кожен із них височіє аж на 19,5 метрів, а їхня вага складає по 106 тонн!

У дирекції з виробництва наголошують, що такі блоки є не тільки одними з найбільших у продуктовій лінійці СНВО, а й дуже складними технологічно. Показовими називає їх і головний спеціаліст із технологічного обладнання Роман Луценко, який супроводжує даний проект від СКБ.

«Блок регенерації ТЕГу є ключовою ланкою у системі установки осушення газу. Його завдання – випаровування вологи з гліколю, котру той поглинає у процесі абсорбції. Зрештою, після проходження всіх етапів споживач отримає високоякісний ТЕГ концентрацією до 99,5%. А ще цей комплекс високопродуктивний та маневрений – він розрахований на роботу в діапазонах від 10070 до 20530 кг/год», – пояснює співрозмовник.

Забезпечуються вказані показники за рахунок ефективної взаємодії низки апаратів: випарника, колони регенерації, буферної ємності, відпарювальної колони та інших супутніх систем. Створюють цю велич у цеху №4.

За словами начальника даного підрозділу Андрія Дьоміна, виготовлення блоків регенерації ТЕГу для очолюваного ним колективу – не в новинку, однак таких велетів тут майструють уперше.

«До реалізації проекту залучені всі наші бригади. Кожній дістався свій відповідальний шматок роботи. І ось зараз, коли виконане контрольне складання комплексу, добре видно титанічність спільної праці, – розповідає Андрій Григорович. – Це свого роду «чотириповерхова» конструкція, де перший ярус – буферна ємність, далі – спеціальна проставка, потім змонтована відпарювальна колона, на ній – випарник, і, нарешті, замикає цю будову колона регенерації гліколю. Всі вони доповнені трубопровідною й арматурною обв’язкою, а також контрольно-вимірювальними приладами».

Очільник 4-го також відзначає, що кожен апарат – зі своїми технологічними секретами. Приміром, у буферну ємність вбудовано U-подібний теплообмінник вагою понад 25 тонн та змійовик газу десорбції, у випарнику розмістилася жарова труба із вмонтованим газовим пальником – доволі непроста у виробничому плані річ. Високої кваліфікації персоналу вимагає й колона регенерації, котра має ексклюзивну внутрішню структуру.

Андрій Дьомін додає, що попереду фінальний, але так само важливий етап. «Перевіривши блоки на з’єднувальність, займемося дробоструменевою обробкою апаратів, далі – ґрунтування, фарбування та підготовка до відвантаження. Розраховуємо впоратися з усім цим у поточному місяці», – говорить співбесідник.
Відправлятимуться блоки регенерації ТЕГу конструктивними модулями. Для того, щоб доставити кожен із них на об’єкт, необхідно 15 відвантажувальних місць. Обидва ж комплекси займуть 16 залізничних платформ.

Як зауважує начальник відділу управління з продажів Володимир Андрієнко, разом із цим обладнанням залишилося відправити ще й блок насосів регенерованого триетиленгліколю. Загалом же, у межах оснащення установки осушення газу, облаштуванням якої займається компанія IBG, сумські машинобудівники виготовили і відвантажили замовнику партію ємнісної продукції, що включає рефлюксні, аварійно-дренажні апарати, а також для зберігання свіжого ТЕГу. Крім того, до місця призначення вже дісталася й низка блоків, а саме: абсорберів, дегазатора, фільтрів та дозування піногасника.