l-380x279
Сумське НВО готували до банкрутства. Це мало відбутися у травні- червні цього року. Коли на завод прийшло нове керівництво на чолі з Володимиром Лук’яненком і ретельно проаналізувало ситуацію на заводі, тоді й стало зрозуміло, що ні роботи, ні зарплати, ні матеріальних ресурсів на підприємстві немає, а є тільки борги. «Те, що ми зараз працюємо – це діяльність наперекір всім обставинам», – зазначив під час зустрічі з керівниками відділів та цехів генеральний директор АТ «Сумське НВО» Володимир Лук’яненко.

Відроджувати підприємство не просто, адже мова йде не тільки про сплату боргів, виплату зарплат, запуск виробництва і його модернізацію, а й про відновлення реноме. Попереднє керівництво зробило заводу «ведмежу послугу» та зіпсувало репутацію, коли брались замовлення, отримували аванс, але готової продукції так і не відвантажували. «Тепер ми крім сплати боргів, банківських кредитів маємо ще повертати й авансові платежі за не виконану роботу, сплачувати штрафи за прострочення. А це теж значні суми. З частиною замовників нам вдається домовитися і перенести терміни виконання замовлень на пізніший час, іншим доводиться повертати кошти», – розповів Володимир Лук’яненко.

Майже після року простою вдалося поновити роботу ковальського і ливарного цехів. Відновлювати таке виробництво після простою важко, оскільки втрачається працездатність обладнання. Та й кадровий потенціал за час простою втратили. Зараз ковальський цех активно набирає обороти. Ливарний цех теж нарощує виробництво. Люди працюють у дві зміни. У цехах трудяться по 18 – 20 людей і це там, де раніше працювало до 400.

Над чим працюють заводчани? В рамках модернізації української газотранспортної системи, Сумське НВО приступило до виробництва обладнання для КС «Яготин», а це чотири повнокомплектних газоперекачувальних станції, виготовлених з використанням новітніх технічних рішень, розроблених конструкторськими і технологічними службами підприємства.

Наново перепідписані всі контракти з узбецькими замовниками, при цьому генеральний директор АТ «Сумське НВО» Володимир Лук’яненко особисто гарантував поставки якісного обладнання в повному обсязі з безумовним дотриманням термінів.

Вже відвантажені дві одиниці змінних проточних частин (ЗПЧ) для ДКС «Мубарек» (Узбекистан), здана до відвантаження третя ЗПЧ; відвантажена друга партія роторів для компресорів ДКС «Кокдумалак» (Узбекистан), і підготовлено до відвантаження третю ключову партію роторів, призначених для проведення модернізації всієї компресорної станції замовника.

Розгорнуто і повністю забезпечено матеріалами виробництво для виготовлення восьми ЗПЧ для ДКС «Шуртаннафтогаз». Вони будуть підготовлені до відвантаження замовнику в серпні – на початку вересня, що дозволить підприємству відновити свою репутацію, як одного з кращих по обов’язковості та оперативності постачальників високоякісної і наукомісткої продукції на ринку газоперекачувального обладнання Євроазійского економічного союзу, а також поповнити оборотні кошти заводу.
Також останнім часом отримано значний обсяг замовлень на виготовлення апаратів повітряного охолодження (АПО) для ДКС «Шуртаннафтогаз», аналогічних раніше розміщеним у виробництві односекційним АПО для бустерної компресорної лінії УОПБС ТОВ «Мубарекське ГПЗ»; АПО трьохсекційних для четвертої нитки компресорної лінії УОПБС ТОВ «Мубарекське ГПЗ».

Генеральний директор звертаючись до керівників цехів наголосив, що він цінує кожного з робітників підприємства, адже тільки разом, всім колективом, Сумське НВО вдасться витягнути з прірви і відродити його колишню славу.