Інформація про умови переоформлення
житлових субсидій та зміни щодо їх призначення

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» урядом внесені зміни до Порядку призначення субсидій:

1. Житлова субсидія на наступний термін не призначається, якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимог структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

2. Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному періоді і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг станом на 1 червня була відсутня заборгованість, житлова субсидія надається у готівковій формі (крім одержувачів, сума призначеної житлової субсидії яким перевищує 5 тисяч гривень на місяць).

3. За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» на підставі відповідної заяви, поданої до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

4. Якщо субсидія призначена в грошовій формі, то її розмір збільшується на розмір комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», що становить 0,7 відсотка такого розміру. При перерахуванні коштів з рахунка для виплати житлових субсидій на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» утримує з суми нарахованих субсидій комісійну винагороду у розмірі 0,7 відсотка суми платежу. З 01.01.2019 р. управителі, об’єднання, виконавці послуг сплачували щомісяця комісійну винагороду АТ «Ощадбанк».

5. Субсидія не призначається (в тому числі і на наступний термін) якщо отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.), (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов а також заборгованості, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанк» (його уставами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій форми.

Стосовно подання нових заяви та декларації

Повторно заяву і декларацію потрібно подати:

орендарям житла;
внутрішньо переміщеним особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні;
• домогосподарствам, яким субсидію було призначено за рішенням Комісії на фактично проживаючих в помешканні осіб;
• домогосподарствам, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;
• тим, домогосподарствам, в яких члени сім’ї зареєстровані окремо (чоловік, дружина або неповнолітня дитина за різними адресами).

При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватися нормами статті 3 Сімейного кодексу України (Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік з різних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає).

• домогосподарствам, які отримають заборгованість більше ніж 1 місяць, що перевищує 340 грн. з оплати житлово-комунальних послуг;
• домогосподарствам, де у працездатних відсутній дохід і є довідка ЛКК (для розгляду на комісії) або дохід менше мінімальної заробітної плати (3723 грн.);
• наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;
• здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн. (у т.ч. набуття права власності);
• домогосподарствам, у яких розмір субсидії протягом опалювального періоду 2018-2019 років складала 0,00 грн.

Субсидія не може бути призначена навіть за рішенням Комісії, коли опалювальна площа житлового будинку перевищує 200 м, квартири – 120м.

У разі ненадходження від отримувачів інформації про зміни субсидія призначається з 01.05.2019р. на наступний період (на опалювальний сезон) без звернення відповідно до вимог Положення.