Напередодні Дня машинобудівника, що цього року відзначалось 22 вересня, у Палаці культури Сумського НВО відбулися урочистості для працівників АТ «Сумське НВО» з нагоди професійного свята.

Сразу в фойе дворца, внимание заводчан привлекла обновленная Доска почета предприятия, где размещены фото 30 лучших работников объединения.

Урочистості розпочалися з вітального слова генерального директора товариства Володимира Матвійовича Лук’яненка. Він коротко нагадав про історію заводу, зупинившись на особливо не простих періодах: дві війни, після яких виробництво відновлювалось з попелу, перехід від планової до ринкової економіки, який теж дався не просто.
– Останні три роки теж були не простими для нашого підприємства. Воно не працювало, не виплачувалась заробітна плата, закривалися цехи, люди йшли з підприємства, готувалось до його банкрутства. Тоді керівники виробництв та цехів не дозволили розікрасти завод, не давши здати на металолом станки та обладнання, – зазначив генеральний директор.

Він також сказав, що на стабілізацію ситуації з виплатою зарплат потрібно 3 – 4 місяці. Поступово виплачуватимуться і борги. Мова йде про виплати й, зокрема, тим працівникам, які через суд намагаються домогтися виплат за затримку зарплати, що передбачено колективним договором. Таких заяв у суді близько півтори тисячі і в основному від заводчан, які вже тут не працюють. Отож, ті хто зараз працюють, мають заробити ці кошти. Серед боргів є значні суми податків і пені, банківські кредити. Попередня команда набрала їх багато, але жодної копійки не вклала у модернізацію підприємства. Куди ці гроші пішли, не зрозуміло. Але виплачувати цей кредит доводиться новій команді.

Одним з найсерйозніших випробувань для нового керівництва, на думку Володимира Лук’яненка, стане входження в зиму.
– Для нас зараз головне не залишити місто без тепла. Нині працюємо над тим, щоб Котельня Північного промвузла змогла вчасно подати тепло в оселі сумчан. Залишилося виконати ще ряд робіт. Також ми не можемо знову залишити цехи без опалення, як це було минулої зими. Зараз, коли у нас є замовлення, ми не можемо собі дозволити не працювати, – сказав він.

Володимир Лук’яненко привітав всіх працівників об’єднання з професійним святом, а крім того, вручив відзнаки «Почесний машинобудівник Сумського НВО» директору виробництва атомних енергетичних насосiв та комплектуючого обладнання Петро Пятаченку та оператору верстатiв з програмним керуванням 5 розряду Юрію Терещенку.

З вітальним словом до присутніх у залі машинобудівників, звернувся й голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки АТ «Сумське НВО» Владислав Соцков.

Працівники Палацу культури підготували насичену концертну програму з піснями, танцями. Заводчани підспівували артистам, і не шкодували аплодисментів.