28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників. Представники адміністрації, профспілок, ветеранської організації та трудового колективу АТ «Сумське НВО» розпочали цей день з покладання квітів до обеліска на Алеї слави АТ, віддавши шану тим, хто захищав рідний край.

– Сьогодні відзначається 75-та річниця з часу, коли було вигнано останнього солдата нацистського рейху з території України. Тут проходили найкровопролитніші битви, багато з яких мали важливе значення для звільнення Європи і безпосередньо впливали на подальший перебіг бойових дій. Не можна висловити того, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Скільки горя принесла війна, скільки людей, які б могли творити історію, могли б формувати економіку країни, народжувати дітей загинули чи були вивезені до Німеччини! Це велика трагедія нашого народу. На жаль і нині ми є свідками трагедії, адже у нашій країні і зараз йде війна. І, як і 75 років тому, українці прагнуть миру, – зазначив директор з персоналу АТ «Сумське НВО» Віталій Андрійович Біловодський.

Відомо, що всього в 1943–1944 роках Збройні сили СРСР провели на території УРСР 15 наступальних операцій, у них було задіяно до половини всіх військовихих сил – понад 2,3 млн осіб.

Голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки АТ «Сумське НВО» Владислав Соцков, зазначив, що сьогодні пам’ятний для всіх українців день. «Та на жаль історія не навчила тих, хто й зараз розв’язав війну в Україні. Здається, вони забули, скільки горя й втрат вона несе з собою. Тому вкотре прошу всіх слухати тих, хто пройшов війну. Ми не маємо права забути те, що вони розповідали нам. Ми повинні усвідомлювати той жах, який несе війна і робити все для того, щоб панував мир», – сказав він.

За багаторічною традицією заводчани поклали квіти до пам’ятника керівнику молодіжної організації «Знамя» Дмитру Косаренку, якого стратили на території заводу. Вшанували пам’ять легендарного льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Степана Супруна, який свого часу працював на заводі та поклали квіти до Меморіального комплексу «Вічна Слава».