2-380x279Не зраджуючи своїй традиції, 9 травня сумські машинобудівники різних поколінь, представники адміністрації, профспілкового комітету, громадських організацій зібралися на заводський алеї Слави, щоб привітати зі світлим Днем Перемоги ветеранів Великої Вітчизняної війни та вшанувати пам’ять полеглих.

Звертаючись до присутніх, в.о. Генерального директора ПАТ «Сумське НВО» Володимир Матвійович Лук’яненко сказав, що сам є дитям війни і не за словами знає, якими складними і страшними були роки війни: «Я пам’ятаю бомбардування, пам’ятаю, як було важко під час війни і як було складно після неї. Були і голод, і страждання людей. Багато повернулися покаліченими не тільки тілом, а й душею. Однак було й багато оптимізму, адже ми вистояли у тій війні і не тільки вистояли – ми перемогли! Наші батьки і діди тоді боролися за нас, щоб ми мирно жили, щоб у нас більше не було війни. Спогади про війну для мене дуже важкі. У кожній родині були загиблі або інваліди. Загинуло багато і наших заводчан. Вони будуть завжди в наших серцях, а ми будемо завжди їм вдячні їм за Перемогу. А живим я бажаю міцного здоров’я, успіхів і мирного неба над головою».

Поділився своїми емоціями в цей святковий день і той, хто свого часу за цю Перемогу боровся – Геннадій Семенович Гажиєнко. «Для мене це не тільки День Перемоги, а й день пам’яті. Саме в цей день хочеться сказати слова особливої подяки тим, хто, повернувшись з війни, почав відновлювати завод. Коли я прийшов на завод в моєму цеху працювало 60 фронтовиків. Зараз залишився один – я. Я пишаюся, що я заводчанин, компресорник », – сказав ветеран ВВВ.

Також привітав присутніх зі святом Перемоги голова об’єднаної первинної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки ПАТ «Сумське НВО» В. Соцков.

Заводчани поклали квіти до пам’ятника керівникові молодіжної організації «Знамя» Дмитра Косаренка, який був убитий на території заводу. Вшанували пам’ять свого колеги заводчанина, легендарного льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Степана Супруна. Володимир Матвійович Лук’яненко нагадав, що герой-льотчик, на Сумському машинобудівному заводі не встиг довго попрацювати – внесла свої корективи війна. А ось його брат працював понад 28 років.

Директор з персоналу Віталій Андрійович Біловодський зазначив, що День Перемоги – особливий день для нашого народу: «У кожній сім’ї були або є родичі, які воювали в роки Великої Вітчизняної війни. І саме вони принесли нам Перемогу. Історія незворотна. І ми ніколи не забудемо героїв. Навіть на одному прикладі нашого колеги Степана Супруна, можемо уявити, скільки горя і втрат принесла війна. Адже він загинув у розквіті сил, а таких загиблих були мільйони».

Заводчани також вшанували пам’ять і тих, хто загинув, захищаючи Україну вже в наш час, поклавши квіти на могили бійців, які знайшли вічний спокій на Алеї героїв АТО. А далі взяли участь в загальноміському мітингу-реквіємі біля Меморіального комплексу «Вічна Слава».