Останніми місяцями чи не всі цехи й виробничі майданчики Сумського НВО були залучені до виконання відразу чотирьох проєктів для Узбекистану. Зараз за двома проєктами завершуються роботи, а раніше поставлене обладнання вже монтується на підприємствах замовника.

– Обладнання поставлене нами в березні-квітні 2020 р. на АТ «Узбекнафтогаз» (для Мубарецького ГПЗ) вже змонтоване. Нині ведуться остаточні монтажні роботи з виходом на пуско-наладку. Пуск агрегата ГПА-Ц- 8 з компресором 224 ГЦ-2-165/26-50М намічено на серпень. Також розроблено план участі у цих роботах наших спеціалістів у дистанційному режимі у зв’язку з епідемією коронавірусу. За іншим проєктом для цього ж замовника, устаткування змонтоване майже на 80 відсотків. Йде підготовка до монтажу обладнання, відправленого на початку червня для ДКС УОПБС «Шуртанське НГВУ». Організація, яка займатиметься монтажем вже зв’язувалась зі спеціалістами Сумського НВО, щоб визначити обсяг робіт. Нині ж виконано і прийнято фундаменти під турбоблок ГПА-Ц-8, — розповів директор представництва в Узбекистані Валерій Чирва.

Тим часом в цехах об’єднання ведуться роботи з виготовлення технологічного підігрівача, вхідного сепаратора для четвертої нитки АТ «Узбекнафтогаз» (для Мубарецького ГПЗ). Ведеться збірка в стадії заготовок 27 одиниць АВО для ДКС УОПБС «Шуртанське НГВУ» і Мубарецького ГПЗ. У ході їх виробництва спеціалістами підприємства були освоєні нові технологічні процеси з виготовлення деяких вузлів, які раніше закуплясь в інших виробників. Це дозволяє скороти обсяги закупівель комплектуючих і тим самим економити кошти підприємства. Крім того, в умовах карантинних заходів, запроваджених в країні та світі, трапляються випадки зривів у постачанні комплектуючих від партнерів, тож, виробництво власних – це запорука вчасного виконання замовлень.