У серці Азербайджану – місті Баку – сталася знакова для енергетичного сектору Прикаспійського регіону подія – Міжнародна виставка Caspian Oil & Gas («Нафта та газ Каспію»). Даний захід відбувся вже у 24-те і зацікавив близько 290 компаній-постачальників різних видів продукції і надавачів послуг, а також більше семи тисяч відвідувачів, 85% з яких є фахівцями в галузі нафтогазової індустрії. Не пройшли повз гарний привід презентувати свій потенціал і сумські машинобудівники.
За словами заступника начальника відділу маркетингу СНВО Сергія Івченка, цьогоріч показати себе на Caspian Oil & Gas з’їхалися товаровиробники із 30 країн світу, серед яких: Бельгія, Іспанія, Італія, Казахстан, Китай, Білорусь, Нідерланди, Польща, США, Японія, Великобританія, Румунія, Україна та чимало інших. Азербайджанські підприємства при цьому становили близько третини від загальної кількості учасників.
Традиційно відкривав «Нафту та газ Каспію» президент Азербайджану Ільхам Алієв, котрий вважає нафтогазовий сектор своєї країни фундаментальним, а відтак високо оцінює роль даної виставки. «Ми посилюємо наш нафтогазовий потенціал і плануємо експортувати природний газ та нафту в ще більших обсягах», – зауважив він.
«Складає приємне враження не тільки чисельний склад, а й спектр товарів та послуг, котрий радять потенційним партнерам виробники. Стенди компаній рясніли від пропозицій, пов’язаних із нафтовидобутком, транспортуванням енергоресурсів, забезпеченням систем зберігання вуглеводнів, безпеки трубопроводів тощо. Тим не менш, в усьому цьому розмаїтті ПАТ «Сумське НВО» не загубилося – наша експозиція користувалася стійким попитом, привернувши до себе увагу як тамтешніх високопосадовців, так і представників іменитих компаній-замовників. Спілкування з ними засвідчило: сумських машинобудівників там знають і поважають», – зазначає Сергій Анатолійович.
Як додає заступник технічного директора з комплектних об’єктів Олександр Северин, проведені під час Caspian Oil & Gas зустрічі окреслили коло ймовірних перспектив для підприємства.
«Безперечно, Азербайджан – цікавий для нас ринок, але разом із тим він не позбавлений своїх особливостей, пов’язаних із економічними реаліями даної держави. Утім, Каспійський нафтогазовий регіон продовжує жити. Там планується до реалізації низка проектів, котрі складають чималий інтерес для СНВО. Зокрема, було озвучено намір про будівництво нафтогазопереробного комплексу, потужність якого має сягнути близько 10 млрд м3 палива на рік. Вирішити питання щодо фінансування цього амбітного проекту планується до 2018 року. Ще одна цікава ідея – перенесення Бакинського нафтопереробного заводу з його подальшою модернізацією. Або ж зведення заводу полімерів та комплексу з отримання пропан-бутану. Наразі дані проекти перебувають на стадії проробки генпідрядниками. Всі вони – відомі зарубіжні компанії, і для того, щоб долучитися до вищеозвучених робіт, нам потрібно пройти в них передкваліфікацію», – пояснює Олександр Сергійович.
Стосовно ж окремих зразків продукції, то чимале зацікавлення в учасників виставки викликало нафтогазове та хімічне обладнання, створюване під брендом Сумського НВО. Є також потреба в запасних частинах до поршневих компресорів.