У Казахстані завершилася виставка «Нафта і газ» (KIOGE-2017), яка щороку збирає в м. Алмати ключових гравців світового нафтогазового ринку. Нині це був ювілейний – 25-й за рахунком – експозиційний форум, долучилися до якого більше 250 компаній із 25 держав. Україну на даному заході представляло Сумське НВО разом зі своїми давніми колегами і партнерами: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» та ПАТ «Мотор Січ».
За інформацією начальника відділу маркетингу СНВО Ігоря Булигіна, про уміння сумських машинобудівників у Казахстані яскраво говорять збудовані об’єкти та поставлене обладнання. «Тим не менш, бізнес-реалії вимагають ніколи не випадати з поля зору замовників, а KIOGE якраз надає таку можливість. Нам вдалося провести низку обнадійливих зустрічей, зробити, так би мовити, помітки на дорожній карті наших вірогідних перспектив», – зауважує він.
Як додає начальник бюро продажів загальнопромислових насосів Віталій Кочура, з кожним роком утримуватися на зарубіжних ринках стає все важче. Казахстан у цьому сенсі – не виняток. «Він робить максимальний акцент на власних товаровиробниках, активно застосовуючи так звану казскладову в процесі реалізації державних інфраструктурних проектів. Головний пріоритет – забезпечення роботою національних компаній. Відтак підприємствам з інших країн доводиться докладати надзусиль, аби отримати там хоча б якийсь шмат роботи. У нашому випадку серйозною перевагою є готовність постачати технологічно складне устаткування, випуск котрого ще досконало не опанований тамтешніми компаніями. І робити це за прийнятними цінами – значно нижчими, ніж у виробників з Європи та США. Принаймні саме такі проекти ми обговорювали з казахськими замовниками на цьогорічній виставці «Нафта і газ», – відзначає Віталій Володимирович, наголошуючи на стійкому інтересі до насосної та компресорної техніки торгової марки СНВО, запасних частинах до неї.
«Цікавими для підприємства є наміри Казахстану щодо утилізації попутного нафтового газу, який замість спалювання на факелах планується скеровувати на потреби електростанцій малої та середньої потужності. Тут справити добру службу можуть наші профільні установки, котрі прекрасно зарекомендували себе на об’єктах у різних країнах світу. Крім того, казахські партнери воліють переобладнати низку теплових електростанцій з вугілля на блакитне паливо, у чому так само може зарадити продукція сумських машинобудівників, – продовжує провідний менеджер управління з продажів Олександр Корольов. – У планах Казахстану – реконструкція власних нафтогазових заводів і переведення їх на виробництво палива типу Євро-4 та Євро-5. До того ж на порядку денному стоїть і доцільність розширення компресорної станції «Шагирли-Шомишти», зведеної нашим підприємством у 2006-2010 роках. Поза всіляким сумнівом, ми боротимемося за всі ці проекти».
Загалом же заводська делегація привезла з Алмати більше десятка цікавих пропозицій. Відповідальні служби об’єднання невідкладно беруться за їхнє ґрунтовне опрацювання.