img_1174sУ Ташкенті відбулася традиційна Міжнародна виставка «Нафта і газ Узбекистану» – OGU-2017, яка цьогоріч зібрала довкола себе понад 200 компаній із майже 30 країн світу. Чільне місце на ній зайняв стенд ПАТ «Сумське НВО». Експозицію відвідало багато зацікавлених гостей як із бізнес-спільноти, так і кола впливових державних високопосадовців.

Рекламувати підприємство прибула група сумських машинобудівників на чолі з генеральним директором СНВО Олексієм Цимбалом.
«Узбекистан є давнім замовником нашого об’єднання. Першу продукцію заводчани поставили до цієї країни ще у далекому 1912 році, після чого завжди прагнули підтримувати добрі партнерські зв’язки. Нині наші погляди так само скеровані у бік узбецьких колег: вони мають амбітні плани щодо розвитку власної промисловості, а ми готові допомогти втілити їх у життя. При цьому OGU-2017 є прекрасним майданчиком для обговорення та напрацювання спільних шляхів вирішення поставлених завдань», – сказав керівник підприємства.

Власне, як було відзначено під час відкриття виставки, Узбекистан до 2021 року планує реалізувати нафтогазові проекти загальною вартістю понад $30 млрд. Акцент буде зроблено на нарощення виробництва експортоорієнтованої продукції на основі глибокої переробки вуглеводневої сировини. Програма вже затверджена Президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим і включає близько 80 проектів із модернізації, технічного і технологічного відновлення нафтогазової галузі даної держави.

СНВО має колосальні компетенції у цій царині, відтак на OGU-2017 охочих познайомитися більш детально з можливостями сумських машинобудівників не бракувало. Серед них – заступник прем’єр-міністра Узбекистану Гуломжон Ібрагімов, котрий зауважив, що свого часу бував на заводі і особисто знає, наскільки високий потенціал має об’єднання, тож буде радий розширенню співпраці між його державою та підприємством.

За словами заступника начальника відділу маркетингу СНВО Сергія Івченка, у рамках роботи виставки відбулася низка перемовин із потенційними замовниками. «Переговори були по суті. Так, йшла мова про можливість постачання уже в найближчій перспективі компресорної лінії та технологічного обладнання на установку пропан-бутанової суміші. Очікується також великий проект із реконструкції діючих компресорних станцій, котрий потребує значної кількості нових газоперекачувальних агрегатів із загальностанційною технікою. Це завдання якраз для сумських машинобудівників, так що ми націлені на активну боротьбу за даний шматок роботи. Крім того, є потреба і в забезпеченні нафтогазових об’єктів Узбекистану запчастинами та одиничним устаткуванням, що, звісно ж, нам так само цікаво», – зауважив Сергій Івченко.