В Алмати відбулася 24-я Казахська міжнародна виставка «Нафта і газ» (KIOGE-2016).
Подія об’єднала понад 200 профільних компаній. На неї прибули делегації з 25 держав світу, з-поміж яких: Австрія, Азербайджан, Аргентина, Білорусь, Великобританія, Німеччина, Індія, Іран, Іспанія, Італія, Південна Корея, Норвегія, Польща, Росія, США, Туреччина, Узбекистан, Чехія, Франція. Презентувала своїх виробників і Україна. Серед них – ПАТ «Сумське НВО», експозиція якого користувалася підвищеним попитом в учасників заходу.
Традиційно KIOGE збирає провідних гравців, котрі спеціалізуються на технологіях закачування, зберігання та транспортування нафти й газу. І попри те, що через зниження цін на вуглеводні та обвал національної валюти сьогодні Казахстан не може розкошувати у плані розвитку своєї нафтогазової галузі, все ж таки дана держава та приватні компанії мають намір займатися модернізацією та точковим розширенням потужностей діючих об’єктів цього сегмента.
Три проведені виставкові дні делегація СНВО називає продуктивними, адже вдалося поспілкуватися з представниками усіх профільних казахських інститутів, багатьма вже знаними і потенційними замовниками, вивчити поточні запити галузі, з’ясувати проблеми і попередньо запропонувати вірогідні шляхи їхнього вирішення.
За словами провідного менеджера управління з продажів Олександра Корольова, існує реальна зацікавленість продукцією підприємства. «Наші відцентрові насоси, поршневі компресори, трубопровідна арматура стали хітом виставки. Ми отримали чимало заявок щодо даної продукції. Крім того, є попит на технологічні установки для підготовки, осушення та очищення попутного газу. Надійшла також пропозиція стосовно постачання установки підготовки стічних вод для закачування у пласт. Цікаві й очікувані проекти з утилізації газу та виробництва поліпропілену. Сумські машинобудівники можуть виготовити цілий спектр затребуваного обладнання для цих об’єктів. Їх реалізація запланована у період з 2017 по 2020 роки. Відтак плануємо невідкладно братися за підготовку своїх пропозицій для партнерів», – пояснює Олександр Королев.
Що ж до найближчих перспектив, то є висока вірогідність одержати замовлення на запасні частини до поршневих компресорів. Дане питання нині перебуває на стадії активної проробки.
До того ж представникам підприємства вдалося зробити крок до налагодження ділових зв’язків із всесвітньовідомою компанією-проектантом промислових та інфраструктурних об’єктів ILF Consulting Engineers.
«Започаткування співробітництва з даною компанією може відкрити перед нами шляхи до участі у глобальних проектах у сфері нафтогазу, енергетики, переробки водних ресурсів та екології. А якщо зважити, що ILF Consulting Engineers розробляє проекти для замовників у різних куточках світу, то стає зрозумілим, наскільки важливо увійти до переліку її схвалених постачальників», – відзначає начальник відділу маркетингу Ігор Булигін, додаючи, що наразі вивчаються вимоги, які висуває ILF Consulting Engineers до потенційних партнерів.