bilche_380h279Між ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та управлінням магістральних газопроводів «Львівтрансгаз», що є структурним підрозділом ПАТ «Укртрансгаз», укладено угоду на постачання на умовах «під ключ» блоку абсорберів для компресорного цеху №4 дотискувальної станції «Більче-Волиця», розміщеної на Більче-Волицько-Угерському підземному сховищі газу.

У рамках даного замовлення Сумське НВО повинно виготовити 4 абсорбери з арматурними блоками, комплекти міжблокової арматури, електросилового устаткування, автоматизованих систем керування, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, а також систему пожежної сигналізації й пожежогасіння.

Крім того, угодою передбачається виконання будівельних, монтажних, пусконалагоджувальних робіт та випробування змонтованого обладнання. Зведення об’єкта виконуватиметься однією чергою та цілісним пусковим комплексом.

Головною причиною оновлення потужностей ДКС «Більче-Волиця» послужило запровадження у 2015 році нових вимог до складу природного газу, котрий транспортується газотранспортною системою України. Задовольнити їх в повній мірі якраз і покликана продукція марки СНВО.

«Пропонований нами блок абсорберів доволі маневрений і здатний «підлаштовуватися» під конкретні потреби замовника. Він розрахований на роботу в діапазоні продуктивності від 5 до 20 млн нм3 газу на добу та тиску від 3 до 5,5 МПа. Завдяки даному комплексу транспортоване з компресорного цеху №4 ДКС «Більче-Волиця» блакитне паливо, що має у своєму складі різні домішки (пари вологи та метанолу, крапельні рідини тощо), буде повністю очищене. За своїми якісними характеристиками воно відповідатиме вимогам, які висуваються до природного газу, що має подаватися в магістральні газопроводи», – пояснює провідний менеджер відділу продажів в Україні та Середній Азії СНВО Віталій Шкарупа.

До того ж блок абсорберів виробництва ПАТ «Сумське НВО» гарантує замовнику цілу низку переваг, спрямованих на зменшення енерговитрат. Власне, техніка забезпечуватиме безперервність процесу очищення вуглеводнів та унеможливлюватиме великі перепади тиску в процесі їхнього осушення. Регенерований діетиленгліколь (ДЕГ) використовуватиметься повторно, причому для досягнення необхідної точки роси газу виконано розрахунки на оптимальні об’ємні витрати ДЕГ, що подається на зрошення абсорберів. У конструкції самих абсорберів застосовано високоефективні масообмінні насадки, які у свою чергу також підвищують енергоощадність комплексу. Для забезпечення безаварійного режиму експлуатації, зниження викидів у довкілля і втрат газу передбачена автоматизована система керування усіма технологічними процесами. Окрім того, у проект закладені енергозберігаючі мережі електропостачання.

Відповідно до умов контракту, завершити виробництво продукції сумським машинобудівникам необхідно на початку літа 2017 року, а здати об’єкт в експлуатацію – протягом третього кварталу.