12.08.2016
soda_sanay
Відповідно до контракту з компанією Soda Sanayi (Туреччина), підписаного наприкінці літа 2015 року, ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» спроектувало, виготовило і у даний час здійснює відвантаження дистиляційної колони, призначеної для виділення аміаку та діоксиду вуглецю з безхлоридного конденсату за допомогою пари низького тиску.

Продукція великогабаритна: її довжина сягає 30 м, а внутрішній діаметр перевищує 3 м. Ще одна визначальна особливість передбаченої замовленням колони дистиляції – застосування у процесі її виробництва нових корозійностійких марок нержавіючої сталі. Зокрема, йдеться про дуплексну (двофазну) сталь, котра завдяки своїм технологічним властивостям забезпечить максимальний ступінь міцності обладнання під час довготривалої експлуатації в агресивному середовищі.
Якість зварних з’єднань перевірена за допомогою 100% радіографічного контролю та проведення дефектоскопії капілярним шляхом. Для зручності транспортування колона розділена на три відвантажувальні блоки, фінальне складання яких відбудеться вже безпосередньо на об’єкті замовника – новій технологічній лінії з виробництва кальцинованої соди, облаштуванням якої нині займається Soda Sanayi.
ПАТ «Сумське НВО» вже не вперше постачає продукцію даному партнеру, відомому у світі як потужний виробник легкої і щільної кальцинованої соди, очищеного бікарбонат натрію і силікат натрію. Ця компанія послуговується колонним, центрифужним, насосним та іншим устаткуванням, виробленим СНВО.
Загалом же, співпраця підприємства з Туреччиною зародилася ще наприкінці 90-х років минулого століття. За активної участі об’єднання на зламі тисячоліть у цій державі збудовані компресорні станції (КС) «Ескішехір» та «Бурса». З 2009 року якісно працює техніка сумської торгової марки на станції «Сівас», котра знаходиться на висоті близько 1500 м над рівнем моря. Зараз на даній КС розгорнуто реконструкцію з метою розширення наявних потужностей. Допомагає в цьому і СНВО. Власне, восени поточного року на станції чекають один газоперекачувальний агрегат потужністю 16 МВт, виробництво якого доручено сумським машинобудівникам.