33028566_1731407090277860_6579415252046184448_s1У Ташкенті відбулася знакова виставкова подія, котра щороку збирає всіх зацікавлених у розвитку бізнесу, пов’язаного з нафтогазовою індустрією. Цього разу презентувати свої компетенції на Global Oil & Gas Uzbekistan (OGU-2018) з’їхалися близько двохсот виробників із 23 держав світу. Серед них і ПАТ «Сумське НВО». Заводська делегація на чолі з генеральним директором Олексієм Цимбалом не лише вдало експонувалася, а й провела зустрічі з ключовими замовниками на узбецькому ринку, під час яких були окреслені так звані дорожні карти подальшого співробітництва.

За словами провідного менеджера управління з зовнішньоекономічної діяльності Андрія Мельника, сумські машинобудівники покладали великі сподівання на OGU-2018, адже Узбекистан дуже цікавий з огляду на тамтешні перспективи. «Про те, що дана країна планує й надалі вкладатися в нафтогазову галузь, було вчергове підтверджено на виставці. Власне, під час її відкриття заступник прем’єр-міністра Нодир Отажонов наголосив, що Узбекистан має намір закріпити за собою статус серйозного гравця на ринку вуглеводнів не тільки Середньої Азії, а й світу. Невідворотним орієнтиром на цьому шляху є стратегія дій щодо пріоритетних напрямів розвитку Узбекистану на 2017-2021 роки. Там представлено чимало проектів, котрі мають суттєвий інтерес для нашого підприємства як автора й виконавця комплексних, технологічно складних рішень», – зауважив Андрій Миколайович.

У ході OGU-2018 експозиція СНВО користувалася підвищеною популярністю. До того ж особливого статусу заводському стенду додавав той факт, що в його роботі взяв участь голова облдержадміністрації Микола Клочко, який приїхав на запрошення узбецької сторони і, безперечно, приєднався до своїх земляків. Крім того, керманич Сумщини долучився до подальших переговорів відносно потенційних замовлень для об’єднання на центральноазійському ринку.

«Нині в даному регіоні крутяться вісім проектів, реалізація яких – мета нашого підприємства. Один із них вже в роботі; з приводу другого відбулися предметні перемовини під час цієї виставки і, сподіваємося, що в найближчі тижні він теж стартує. Стосовно решти угод, то розраховуємо, що їхня доля вирішиться у перші місяці літа, – відзначив гендиректор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал. – Разом із тим ми не обмежувалися тільки поточними справами, прагнучи зазирнути у більш віддалене майбутнє. Приємно, що узбецькі партнери бачать у ньому наше підприємство. Це, дійсно, та країна, де шанобливо ставляться до надійних партнерів, а продукція торгової марки СНВО, поставлена до Узбекистану в різні роки, на всі 100% довела свою якість та ефективність».

Зокрема, у межах OGU-2018 отримані запити на постачання устаткування та запасних частин для проведення модернізації цілого ряду тамтешніх компресорних станцій. Немалим виявився попит і на техніку, створювану сумськими машинобудівниками для потреб хімічної промисловості.

До слова, виставкову експозицію об’єднання активно оглядали технічні фахівці об’єктів, до будівництва котрих підприємство має безпосереднє відношення. «Зустрілися як давні друзі, – зізнається заступник начальника відділу маркетингу Сергій Івченко. – Побували у нас, приміром, працівники Мубарецького газопереробного заводу, дотискувальних КС «Кокдумалак», «Газлі» та інших. Всі вони як один висловили задоволення продукцією, котру щодня експлуатують, і щиро сподіваються, що й надалі їхні об’єкти оснащуватимуться технікою, брендованою логотипом Сумського НВО».