seebiz.netПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» підписало контракт на постачання запірної арматури декількох модифікацій для потреб управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз», що є філією держкомпанії «Укртрансгаз». Дана продукція затребувана замовником у межах проведення реконструкції ділянки вітчизняного газопроводу «Долина – Ужгород – Державний кордон».

Відповідно до умов договору, сумські машинобудівники виготовлять 12 одиниць обладнання, 10 з яких належать до числа середньогабаритних кульових кранів (з умовним перетином 150, 300 і 500 мм), а також 2 справжніх «важковаговики»: один – діаметром 1200 мм, другий – 1400 мм. До слова, ці зразки запірної арматури є найбільшими в продуктовій лінійці підприємства. Станом на цей час Сумське НВО – єдиний товаровиробник в Україні, що випускає арматуру даної номенклатури.

Передбачені контрактом кульові крани призначені для підземного використання. Вони розраховані на тиск 80 атм. Одинадцять з них будуть оснащені пневмогідроприводами, один – ручним механізмом керування. Відвантаження устаткування заплановане на другий квартал 2018 року.

«Дана угода на постачання арматури для потреб транспортувальників газу із Прикарпаття – не єдина в практиці нашого підприємства. Зокрема, у першій половині поточного року в СНВО було розміщено замовлення на виробництво більш ніж 20 одиниць запірної арматури різних типорозмірів для УМГ «Прикарпаттрансгаз». Нині закінчується виконання цього проекту», – зазначив начальник бюро управління з продажів Олександр Корольов.

У цілому ж, запірна арматура, створювана сумськими машинобудівниками, користується попитом на різних ділянках газотранспортної системи країни. Згідно із контрактами з ПАТ «Укртрансгаз» та його філіями, до кінця 2017 року Сумському НВО необхідно поставити ще понад 500 кульових кранів діаметром від 10 до 1400 мм.
За словами Олександра Корольова, є гарні перспективи у цьому напрямку й на наступний рік. «Зараз наші фахівці готують необхідну документацію для участі в семи нових тендерах на виробництво арматури, реалізація яких планується у 2018 році», – додав він.