dsc_3469_s1
У ПАТ «Сумське НВО» почалося формування відвантажувальних місць, котрі поетапно заповнюють конструктивні модулі двох блоків регенерації триетиленгліколю (ТЕГ) для установки осушення газу, замовленої німецькою компанією Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG. Загалом же, аби відправити цих велетів, потрібно 16 залізничних платформ.

На думку Андрія Дьоміна – начальника цеху №4, де блоки створюються, проект є титанічним в усіх відношеннях, адже це обладнання вражає не тільки своїми розмірами (вага кожного з них становить 106 тонн, у зібраному вигляді їхня висота сягає майже 20 метрів), а й технологічною складністю. «Такі комплекси – зразки вищого виробничого пілотажу. До їхнього виготовлення долучилися всі наші бригади, кожна з них відповідає за окремий сегмент даного монументального устаткування», – зауважив співрозмовник.

За його словами, блок регенерації ТЕГу умовно можна вважати «чотириповерховим»: на буферну ємність, всередині якої розміщено U-подібний теплообмінник та змійовик газу десорбції, встановлюється спеціальна проставка, де монтується відпарювальна колона, потім йде випарник із жаровою трубою, і, нарешті, верхній ярус – колона регенерації гліколю, котра так само є непростою з огляду на технологію її виробництва. Все це, звісно ж, обв’язується трубопроводами, арматурою, доповнюється контрольно-вимірювальними приладами.

Для того, щоб перевірити продукцію на з’єднувальність, обидва комплекси пройшли контрольне складання. Після цього їх розділили на окремі складові, щоб забезпечити комфортне транспортування.

Принагідно зауважимо, що блоки регенерації ТЕГу, які призначені для випаровування з гліколю вологи, що поглинається у процесі абсорбції, є ключовими елементами установки осушення газу. Завдяки цій техніці замовник отримуватиме високоякісний триетиленгліколь концентрацією до 99,5%.

На фото: складові частини блока регенерації ТЕГу – випарники